Ženy - 2.6. Nekmíř ( ZCHL )

A k t u a l i t y

Přenádherná Telč

14. září 2010 v 20:47 | Ivuš1, Terka, Skalista
Je sobota 4.9.2010 desátá hodina dopolední a my všichni vyrážíme na soutěž do Telče na kterou se všichni těšíme. Zde se konají velmi prestižní závody v požárním sportu. Naši kluci jedou na tyto
.
závody již po třetí. My absolvovali tyto závody vždy jen jako divačky. Nyní jedeme prvně závodit a v tak velké konkurenci změřit síly o příčky nejvyšší. Závodní dráha uprostřed náměstí podtrhuje atmosféru, která tato soutěž má. Kluci závodí ve večerních hodinách jak je zde zvykem je to přeci noční soutěž. Počasí nám přeje. Sice trošku zima, ale hlavně že neprší. V dopoledních hodinách soutěžili dětská a dorostenecká družstva. Po příjezdu do Telče jsme všichni společně obešli náměstí. Navštívili jsme zámecký park a došli na společný oběd. Po dobrém obědě nastal čas převlékání do dresů a příprava na požární útok. Ženy nastupují kolem páté hodiny odpolední.

Je zde registrováno a zapsáno 30 družstev žen. Naše družstvo nastupuje
jako desáté. Startérovo výstřel nás žene
vpřed. Vše bylo pěkně rozběhnuté v krásné sportovní atmosféře, bohužel levý proud nám uklouzne po dlažebních kostkách těsně před nástřikovou čárou a upadne. I když na pravém proudu je čas 19,05s na levém 35,27s. Pád vypadal zle, ale po dosaženém nástřikovém čase
.
vstala a odešla bez zranění. V celkovém umístění jsme skončili až na 25.místě. Náš první ročník na této soutěži nezačal moc dobře, ale hlavně že se nikomu nic nestalo. Jinak to bylo moc pěkné. Naše družstvo mužů nastupovalo v pořadí osmnácté. Bylo zde zapsáno 56 týmů. Dráha byla krásně osvícena, ale i přesto hodně kluzká a nebezpečná. Bylo zde plno pádů a nedokončených pokusů. Naštěstí vždy to dobře dopadlo. Klukům se útok povedl i když na každém proudu byl malý prostřik. Na levém 18,23s na pravém 18,68s. Celkové umístění našich kluků bylo krásné druhé místo a to v tak velké konkurenci hodně potěší. Byl to velký úspěch. Po soutěži byly rozdány krásné poháry,peněžní odměny a dárkové balíčky. Kolem druhé hodiny jsme vyrazili k domovu . Sice unavení a nevyspalí ale velmi spokojení. Teď už nás čeká soutěž v Horním Hradišti kde bude celkové vyhlášení vítězů Zčhl, pak v říjnu soutěž v Chlumčanech. I na tyto závody se těšíme.