A k t u a l i t y

Září 2010

Přenádherná Telč

14. září 2010 v 20:47 | Ivuš1, Terka, Skalista
Je sobota 4.9.2010 desátá hodina dopolední a my všichni vyrážíme na soutěž do Telče na kterou se všichni těšíme. Zde se konají velmi prestižní závody v požárním sportu. Naši kluci jedou na tyto
.
závody již po třetí. My absolvovali tyto závody vždy jen jako divačky. Nyní jedeme prvně závodit a v tak velké konkurenci změřit síly o příčky nejvyšší. Závodní dráha uprostřed náměstí podtrhuje atmosféru, která tato soutěž má. Kluci závodí ve večerních hodinách jak je zde zvykem je to přeci noční soutěž. Počasí nám přeje. Sice trošku zima, ale hlavně že neprší. V dopoledních hodinách soutěžili dětská a dorostenecká družstva. Po příjezdu do Telče jsme všichni společně obešli náměstí. Navštívili jsme zámecký park a došli na společný oběd. Po dobrém obědě nastal čas převlékání do dresů a příprava na požární útok. Ženy nastupují kolem páté hodiny odpolední.

Mokré Mokrouše, slunečné Petrovice a chladný Bezděkov

8. září 2010 v 20:22 | Ivuš 1
Je sobota 28.8.2010. Ráno po deváté hodině jsme všichni nastoupeni před hasičárnou a vyrážíme na poslední dvoudenní soutěž 12. a 13. kola ZČHL. V sobotu směr Mokrouše, v neděli do Bezděkova pod Třemšínem. Po příjezdu do Mokrouš následuje za nepříznivého počasí
.
prohlídka soutěžní dráhy. Vše je výborně připraveno, počínaje dobrým občerstvením. Bohužel akorát počasí nic moc, ale Mokrouští mají vše dobře připravené a zajištěné. Ač pořádají první soutěž ZČHL sjede se zde 33 požárních družstev mužů a 13 družstev žen. V 11 hodin padne první startovní výstřel z pistole a už to jede jako po másle. Družstvo našich mužů nastupuje jako šesté. Bohužel Rosťa malinko zaváhá na koši a Matty má malý prostřik. Na levém terči byl čas 18,25s na pravém 19,03s a celkově obsadili 6 místo. V této soutěži mužů vyhrálo družstvo mužů z Vřeskovic, druhá Žákava a třetí místo obsadili místní Mokrouše. Jelikož bylo hodně družstev mužů, ženy nastupovaly až kolem 1 hodiny odpolední. My šli jako třetí. Bohužel, zde nám to moc nevyšlo. Měly jsme na levém proudu menší prostřik a v tak velké konkurenci obsadily 9. místo. Nedalo se nic dělat. Celkově zde vyhrála děvčata z Chválenic, druhé Poděvousy a třetí Strýčkovice. Vyčkali jsme vyhlášení a předávání cen a vyrazili směr Bezděkov pod Třemšínem.Část děvčat odjela domů do tepla a část byla převezena do Bezděkova. Zde nám kluci postavili stan, vyložili hadice a ostatní materiál. Po společném jídle se kluci s námi rozloučili a vyrazili směr Petrovice na nedělní extraligu. My poseděli v malebné myslivecké klubovně. Vůbec se nám nechtělo spát do stanu, poněvadž venkovní teplota ukazovala jen 8 stupňů. Takže po domluvě s děvčaty z Bezděkova jsme mohly přespat v patře v myslivně. Kde bylo krásné teplíčko, bohužel hudba hrála do rána, ale to teplíčko bylo přednější. Za to děvčatům vřelé díky!!!! Ráno proběhla hygiena, snídaně a opět příprava na soutěž.
.
Zde se dostavilo 28 družstev mužů a 13 družstev žen. I když chvilkami se ukázalo sluníčko, zima byla lezavá. Po 10 hodině nastoupilo první družstvo mužů. Naši kluci byli nahlášeny v startovní listině jako poslední, poněvadž se čekalo jak dopadnou na extralize. Tam nastoupili na start jako druzí. V Petrovicích zaběhli čas 17:56 ač si mysleli, že tento čas nebude bodovaným místem, vyrazili směr Bezděkov. Do Bezděkova přijeli tak 15 minut před svým startem. Na základně vše připravené k útoku. Po výstřelu a výběhu ze startovací čáry se sesune savec s košem na zem. Kluci vyběhli a sebírají savec a koš na zemi. S časem 25:65 obsadili 21. místo. Holt smůla. Ale i přesto se dozvěděli, že na extralize v Petrovicích obsadili 15cté bodované místo, kde byla ohromná konkurence a soutěžilo zde 57 týmu mužů a 26 týmů žen. Nyní opět do Bezděkova. Zde opět zvítězili Vřeskovice, druhá byla Horní Lukavice a třetí Žákava. Po skončení soutěže mužů následovala krátká přestávka. Po ní následovala soutěž žen. My nastupovaly s pořadovým číslem 12. Zde se nám zadařilo moc dobře. Na levém terči byl čas 19:96 a na pravém 20:19. Takže celkově jsme obsadily 3. místo. Vyhrály děvčata z Poděvous a druhé děvčata z Bezděkova a třetí my. Po skončení soutěže následovalo vyhlášení výsledků a předání cen. Ač neradi skončilo nám poslední dvoukolo soutěže ZČHL. O příštím víkendu vyrážíme do Telče. Jak muži,tak ženy. V Telči se běhá na náměstí, které je moc krásné a ta atmosféra okolo je vynikající. Pak už nás čeká jen poslední závod ZČHL, kde se bude jak se říká "lámat chleba". Po soutěži bude následovat celkové vyhlášení a ukončení 14. kola VI. Ročníku ZČHL v požárním sportu.

Chrást(Valcha) aneb vítězství nadosah

7. září 2010 v 11:56 | Luban
Předposlední víkend v srpnu je ve znamení posledního kola brdské ligy a vyhlášení vítězů a poražených. Na soutěž odjíždíme s přáním vyhrát a udržet 3. místo v tabulce a holky 1. místo. Příjezdje o něco dříve něž jsme předpokládali a tak vidíme na hřišti pobíhat pořadatele jak drobnými úpravami dokončují přípravu hřiště. Čekání je dlouhé a počasí jakoby chtělo ukázat, že je ještě léto. Konečně zahajovací nástup rychlá slova pořadatele přijdou vhod a rychle na startovní čaru. Startujeme jako 3 a tudíž rychle rozběhat a smotat hadice.
.
Holky si můžou ještě dáchnout ve stínu, jdou až 16té. První útok naznačil že by jsme mohli dneska vylepšit svůj rekord a i brdský. Čas 14,87s (P 14,76s) nás po první kole bezpečně drží na první pozici. Holky svůj první rozběch chtějí takzvaně zajistit aby prošli dál ale málem se jim to vymstí. Čas 20,9s (P 18,97s) stačí jen na 5 pozici a tak se musí utkat v rozřazovacím pavouku o postup do semifinále. To naštěstí zvládnou a jsou mezi nejlepší čtveřicí čas byl 20,49s (L 19,21s). Kluci si ve čtvrtfinále bez problému poradí s Chotilskem jelikož dávají NP, ale náš čas je ohromující 14,68s(L 14,57s)a tím vylepšujeme rekord jak svůj tak i Brdské ligy.
O finále si to v ženské kategorii rozdají naše holky a Chotilsko. Na holkách je znát nervozita jde přeci jen o první místo v celkové tabulce. Voda jde asi až příliš rychle, pravá proudařka nezaklekne moc šťastně a nemůže udržet proudnici , strojnice ubírá a čas 24,43s (L24,37s) pošle holky do boje o 3 místo. Šance na vítězství tu ještě je pokud holky udrží 3. místo a holky z Bezděkova skončí druhé. Kluci mezi tím jdou do semifinále kde se utkají se Zalužanama. Čas opět pod 15 sekund a škoda lehkého prostřiku na L proudu. Čas tedy 14,8s (P 14,34s) nás opět posouvá k touženému vítezství. Holky v boji o 3 místo uspějí a teď už jen čekat jak si s tímto poperou holky z Bezděkova. Bohužel pro holky z Bezděkova to končí ne moc šťastným koncem pravá proudařka nedává spoje vypadavá jí klubíčko a veškeré šance na vítězství jsou pryč. Naše holky tedy v celkovém pořadí zvítězili se stejným počtem bodů jako Bezděkov, ale měli o jedno vítězství více. Velká gratulace všem na stupních vítězů a čest poraženým. Ještě se podíváme na finále mužské kategorie kde jsme si to rozdali s Raděticemi. Krásný útok , jen prostřik tentokrát na P proudu. Čas 14,69s (L 14,34s) nás bez váhání řadí na 1. Místo a je potěšující že všechny časy, které jsme zde dosáhli byly pod 15 vteřin. V celkovém umístění obsazujeme 3 pozici a jsme velice spokojeni. Už jen počkat na nástup převzít ocenění krásné medaile a poháry a rychle domů slavit.