Na stránkách Vás vítá SDH Únětice
AKCE A ZÁVODY:

Muži - 2.6. Letohrad Kunčice ( EX )

3.6. Bučí ( ZCHL )

Ženy - 2.6. Nekmíř ( ZCHL )

3.6. Bučí ( ZCHL )A k t u a l i t y

Srpen 2010

Malé Přílepy(Chýňava)

31. srpna 2010 v 12:02 | Luban
Srpen je v plném proudu a tak přichází čas na dovolenou, teda jen pro některé. Zbytek týmu co neodjel doplňuje řady jak u mužů tak u žen a vyráží na závody k Berounu, do obce Chýňava. Soutež je jen v sobotu a tak i začátek ve 13.00h. je pro nás velice vyhovující. Po příjezdu vybalíme věci,
.
rozbalíme stan, sice chvilku nám to trvá, ale stan stojí. Pak už je to rutina zaplatit startovné, nechat vyschnout hadice, smotat a připravit hadice, převléci se a hurá na nástup. Následně to jde ráz na ráz. Muži jdou jako 3 na start a ženy jako 11. My v prvním zahajovacím kole dáváme čas 15.65s (P 14,91s) a postupujeme do vyřazovacího pavouka z prvního místa. Holky si nechtějí nechat ujít příčky nejvyšší a tak hned od začátku ukazují co v nich je a čas 18,92s (L 18,23) to jasně dokazuje a také postupují z prvního místa. Další kola jsou podobná a tak naše týmy postupují bez větších problému až do finále. Časy dosažené v dalších rozbězích muži: čtvrtfinále 15,81s (L 14,93s), semifinále 15,32s (L 15,16s) a nakonec ve finále čas 17,87s (P 15,21s), tento prostřik nás stál první místo a tak se spokojujeme se stříbrnou pozicí. Holky jsou bezkonkurenční a procházejí
.
soutěží jako nuž máslem až do finále. Časy žen: semifinále 19,42s (P 18,23s), finále se ale stalo osudným na pravém proudu pozdější záklek a rozhození proudařky stál zlato a tak holky berou jako kluci stříbro, ale nutno podotknout v hodně seskládaném týmu. Ještě čas finále 23,31s (P 22,93s). Na konec bych chtěl poděkovat všem kdo za nás běžel a strávil tak dlouhé odpoledne ve středních Čechách jsou to Verča Janečková, Lucka Reinwartová, Vendy Ulrychová, Markét Brunclíková,Milan Polívka, Petr Kašpar a nakonec Mireček Blohmann ještě jednou díky.

Propršený Kout na Šumavě a slunečné Poděvousy

11. srpna 2010 v 13:03 | Ivuš 3
"Černý Petr" v podobě sepsání pár vět o uplynulém víkendu, který jsme jako všechny ostatní strávili na závodech, padl dnes na mě. Marně se snažím najít v hlavě nějakou originální větu, kterou bych začala článek o našich letos již jednadvacátých závodech. A protože mě žádná nenapadá, řeknu pouze jedno slovo: DÉŠŤ. Sobota byla teda ve znamení deště, bahna, mokrého oblečení a gumaček. Krásné hřiště v Koutě na Šumavě se během jednoho dopoledne proměnilo ve směsici louží a bláta. To vše se samozřejmě podepsalo na výkonech jednotlivých družstev.
.
I když sleduji všechny útoky mužských účastníků soutěže, hlavně tedy těch co nosí na zádech napsáno Únětice, s velkou pozorností, nejsem schopná jednotlivé útoky příliš popsat. Použiji proto již mnohokrát napsaná slova….přípravka, 5 minut na základně, startovní čára, výstřel, cvaknutí koncovek,…., smyčka u trojáku, která ovlivnila levého proudaře, časy LP 17,98, PP 17,11 a výsledné 4. místo.
U žen se můžu trochu rozepsat na základě vlastních zkušeností, které ale nebyly příliš dobré. Déšť, který nepřestal, ba naopak ještě zesílil, během kategorie žen, velice znepříjemňoval snažení nás všech. Na startovní čáře nám kapala z helmy voda a nohy se bořily do bahna…, v takových podmínkách jsme útok dokončily s nepříliš hezkým časem LP 20,70 a PP 20,78, za který jsme ale i tak byly velmi rády, neboť nám přinesl krásné 3. místo.
.
O sobotním večeru toho bohužel nemůžu moc říci, protože jsem se ho nezúčastnila, ale po tom, co jsem viděla v neděli ráno svoje kolegy z družstva si myslím, že bude patřit do skupiny těch více než povedených.Závod v Poděvousích druhý den byl, co se počasí týče, mnohem zdařilejší. Snad to mělo vliv i na kluky, kteří si svým výkonem, i přes malé zaváhání na levém proudu, vybojovali    2. místo. (LP 18,38, PP17,35). My holky jsme předvedly také, opět dle mého nepříliš odborného názoru, celkem zdařilý útok. V kategorii žen, kde byla laťka dnes nasazena velmi vysoko, neboť čas 17,83 stačil "až" na 4. místo., jsme s menším prostřikem na levém proudu obsadily 7. místo (LP 19,91, PP 18,65) a sebraly jeden cenný bodík do celkového pořadí. Po vyhlášení a rozdání cen jsme si jako vždy všichni
nepřáli nic jiného, než se co nejrychleji dostat domů a dohnat jedinou věc, kterou většina z nás o víkendu nestihla - spánek.

Asfaltové Klatovy a osmnáckové Dolní Hradiště

9. srpna 2010 v 12:30 | Matty
Týden utekl jako voda a my opět vyrážíme na závody. Dneska do nedalekých Klatov, kde se soutěž pořádá poprvé a tak jsme všichni zvědavý, jaké časy tam budou padat, protože se běží na asfaltovém povrchu. Je půl deváté a my se scházíme u hasičárny, připravíme věci a něco okolo deváté vyrážíme. Cesta utíká docela rychle a asi po půl hodině míjíme značku Klatovy.
.
Přijedeme na náměstí kde se soutěž koná a jsme tu téměř první, to nám nehrává zabrat dobré místo pod stanem a připravit si věci. Zanedlouho po nás přijíždí další týmy a než se nadějeme je nástup. Dnes jsme si opět zarezervovali místa vpředu a tak jdeme na řadu asi jako desátý. Na základně vše na pohodu a my se můžeme připravit na startovní čáru. Padá výstřel, ale někteří z nás již netrpělivě vystartovali a tak nás startér vrací za lajnu ještě jednou. Na podruhý vše klapne, parádní koš i nalití a voda už letí dopředu, béčka natažena troják na svém místě a proudy na čářě, škoda jen malého prostřiku na levém brku 18:11 na pravém terči sraženo 17:43 a pro dnešek to znamená 4. místo. Po odběhnutí mužů se připravují ženy, naše holky jdou na základnu taky celkem brzy. Holky jdou na čáru a všichni jsme zvědavý, jak jim to dneska klapne, padá výstřel a holky odstartují napoprvé, na základně se s tím nemazlí a hned letí dopředu, zadek klapne na jedničku a teď je to jen na proudech, na levém terči sraženo ve vynikajícím čase 18:38, ale na pravém terči trošku profouknuto a výsledné 5. místo s časem 19: 18. Po skončení závodů se každý z nás přesune, kam je mu libo, někdo jede rovnou na závody do Dolního Hradiště, kde se běží zítřejší kolo, někdo jede na Hracholusky a někteří z nás jedou povzbudit Péťu na fotbal do Střížovic. Tam se ale nezdržíme dlouho a vyrážíme za ostatníma do Dolního Hradiště, kde se právě běží noční soutěž na 2B. Nejsme kompletní a tak se této soutěže nezúčastníme a šetříme síly na druhý den. Po bouřlivé noci se ale všichni ráno sejdeme v pohodě pod naším stánkem a netrpělivě čekáme na zahájení soutěže. Padne desátá hodina a my jdeme opět na nástup.
.
Dnes svůj útok opět rozbíháme mezi prvními a tak si musíme rychle připravit věci a trochu se rozběhat. Když uslyšíme od Honzy Adamce na základnu se připraví Únětice, vezmeme si svoje věci a jdeme na to. Padne výstřel a my se ženeme kupředu, bohužel strojník dnes není úplně ve formě a spoje na základně necvakne napoprvé a tak jde voda dopředu dnes trochu déle, na levém brku vystřelí voda trochu dýl 18:03, matty na pravém terči sraženo 17:63 a pro dnešek nejrychlejší proud, celkový čas pro nás dnes znamená druhé místo. Ani se nenadějeme a už jsou na základně naše holky. Padne výstřel a je na co se dívat, holky metou dopředu, sestřelí téměř současně, na pravém terči rovných 19:00 a na levém terči 18:94 a dnes opět krásné páté místo. Po vyhlášení sbalíme věci a mizíme směr Únětice a všichni už se těší do své postele, až dospí tento náročný víkend.