Na stránkách Vás vítá SDH Únětice
AKCE A ZÁVODY:

Muži - 2.6. Letohrad Kunčice ( EX )

3.6. Bučí ( ZCHL )

Ženy - 2.6. Nekmíř ( ZCHL )

3.6. Bučí ( ZCHL )A k t u a l i t y

Červen 2010

Rekordy na denním pořadku(Zalužany a Bojanovice)

24. června 2010 v 0:08 | Luban
Další víkendové zápolení na Brdské lize je před námi a všichni doufáme že se nám povede stejně dobře jako na prvním kole této ligy. Ráno je dosti zmatené, jelikož sraz u hasičské zbrojnice je v 9.00 h.Nic zvláštního si řikáte co???To by ale závody nesměli začínat až ve 13.00h., nicméně balíme a odjíždíme. Cestou se stavíme na Orlíku se pokochat krajinou a zpříjemnit si čekáni na závody. Po příjezdu a rozložení našeho náčiní si každý najde zábavu po svém, někdo lenoší, někdo čte a někdo probírá taktiku před závodem. Nástup je už připraven a tak se může začít zápolit o ty krásné poháry.Nejdříve se na start postavíme my muži. Útok rozbíháme v klidném pojetí a čas je přesto po prvním kole nejlepší a to 14,76s(L 14,55s).
.
Ještě malé podotknutí tento čas je Nový rekord Brdské ligy. Holky si v prvním rozběhu dávají krásný osobní rekord a to 18,46s (P 18,43s). Následně přichází souběžné útoky a pořad zmiňovaný "PAVOUK". Muži nastupují proti klukům z Chrástu. Parádní to útok na levém proudu svítí čas 14,76s ,ale co to naše oči vidí, pravé brko dostávám červený praporek za přešlápnutí hadice. No nic pro dnešek muži končí na 8.místě.
Našim želízkem v boji tedy zůstávají holky které nastupují do rozběhu s družstvem Líchovy s těmito závodnicemi si holky poradí sice s problémy ale dokončují v čase 22,5s(P 22,46s). Finále je tedy opakovaní z prvního kola a to mezi Úněticemi a Bezděkovem pod Třemšínem. Holky
opakují chyby jako na prvním kole Brdské ligy a i přes veliké komplikace dosahují času 26,67s (L 26s) a vítězí,jelikož z Bezděkova ulívá proudařku a ty nedokončují. Po vyhlášení a rozdání cen vyrážíme směr Bojanovice kde se druhý den koná 3 kolo Brdské ligy. Přes noc v areálu zůstáváme sami jelikož tady není tradice že se přespává. Ráno je hned a tak už přemýšlíme jak to dneska zvládneme. Na start základního kola jdeme my muži úplně jako první přesto nenecháváme nic náhodě a pokládáme velice slušný čas 14,87s (L 14,63s) opět končíme po základní časti na první pozici. Ženy nechtějí moc zaostat a tak dávají čas 19,89s (P 18,61s) a také končí na první pozici. Dále v rozbězích nastupujeme proti Starému Rožmitálu a ženy proti Chotilsku. Muži dávají krásný čas a to 14,92s (L 14,45s) a tedy postupujeme. Ženám se tento útok vydařil velice pěkně. Hodnota času je následovná 18,27s (L 18,2s) a překonaly tak 7 let starý rekord Brdské ligy které drželo družstvo z Chválenic veliká gratulace. Nic jdeme dále.
.
V dalším rozběhu narážíme na družstvo ze Sloupu a holky si finále zaběhnou proti ženám z Malých Přílep. Muži jdou pořad jakoby strojově a časy jsou podle toho i vidět, ale tentokrát prostřik na levém proudu byl veliký 15,74s (P 14,7s) a tak jdme do boje o třetí pozici s družstvem Chotilska s těmi jsi už bez zaváhání poradíme a končíme tak na krásném 3.místě. Ještě se vrátíme k finále žen, které dopadá následovně vítězí naše holky s časem 19,17s (P 18,45s). Na závěr musíme poděkovat všem kteří nás doplnili a to Petrovi Kášpárkovi (přešlapka), Vendy Ulrichové a také Pískleti a Verče, ještě jednou díky snad se Vám s námi líbilo.

Horní Lukavice a Seč

14. června 2010 v 22:03 | Klára (klarinet)
Je sobota ráno a my se jako vždy pomalu scházíme u hasičárny.
.
Nejdříve jedeme postavit stan do Seče a může se vyrazit bojovat o první body v ZČHL 2010 do Horní Lukavice. Kluci jdou na řadu 15. a holky 5. Všichni chtějí ukázat co přes zimu natrénovali a porvat se o co nejlepší umístění. Klukům se útok celkem vydařil, ale celkově to stačilo s časem 18,33s(P 17,82s). jen na 5.místo. 1.místo obsadil domácí tým Horní Lukavice v novém rekordu dráhy 17,19s. Po přestávce na přestavění terčů přišla na řadu kategorie žen s deseti účastněnými týmy. Holkám se útok nepovedl. Zaváhání na rozdělovači a vykrácení proudařek mělo za následek, že levý proud nenastříkal, takže NP. Soutěž vyhrály holky ze Strýčkovic. Po vyhlášení výsledků jsme se všichni přesuli do Seče, kde byla od 18.00 hodin soutěž o nejrychlejší zadek. Kluci se umístili na 2.místě s časem 9,50s. a holky vyhrály s časem 11,56s.
.
Dále následovala volná zábava při které nám až do ranních hodin hrála skupina Ukradený Vjeci.V neděli se jako vždy již závodilo od 10.00 hod. Dráha byla velice rychlá, a tak jsme se dočkali několika sedmnáctkových časů. Kluci šli na start jako 20. v pořadí. Velmi vydařený útok s časem 17.58 stačil "jen" na skvělé 3.místo.Vítězství bral tým Vřeskovic. V poledne začaly běhat holky. Útok se povedl až na malý prostřik na levém proudu a výsledný čas byl 19.96 (PP18.70). I když to byl devatenáctkový čas, stačil pouze na 6.místo. Po vyhlášení a předání cen, jsme sbalili stan a po náročném víkendu jeli domů.

Lhůta aneb nezakopni o krtka

2. června 2010 v 20:31 | Ivuš 1
V sobotu 29.5.2010 opět nezůstáváme doma a vyrážíme do nedaleké Lhůty na Rokycansku. Jeli jsme soutěžit obě družstva a to o putovní pohár starosty Lhůta. Začátek závodu byl v 13:00 h.
.

Po příjezdu se seznamujeme se složitější tratí a mírným stoupáním. Pro proudaře to nebylo lehké. Sjelo se zde 11 družstev mužů a 4 družstva žen. Soutěž proběhla na nástřikové terče. Kategorie ženy běžely 2 útoky, z toho se počítal lepší čas. Z kategorie mužů postupovalo 6 družstev s nejrychlejším časem do druhého kola. Počasí nám přálo. Naši kluci postupovali s nejlepším výsledným časem celé soutěže 22,09s. Takže si vybojovali jak pohár starosty, tak velký putovní pohár starosty Lhůty. Druhé místo zůstalo domácímu družstvu ze Lhůty a to s časem 26,78. Třetí pohár si odvezlo mužstvo Štěnovického Borku, které dosáhlo času 31,23s. Po malé přestávce následovala soutěž žen. Jako první nastoupily Štáhlavice, druhé Chválenice, třetí Únětice a čtvrté Mokrouše, které mělo 3 posily z Chválenického družstva. Jako na domácí půdě si zde připadají Chválenice, jenž zde trénují.
.

A tak tedy družstvo Chválenic zaboduje nejlepším výsledným časem 24,54s. Druhé místo obsadily ženy z Mokrouš a třetí místo zůstalo našim děvčatům. Na čtvrtém místě skončily Štáhlavice.Po rozdání pěkných věcných cen a pohárů následovalo malé občerstvení družstva, zhodnocení soutěže a návrat do nedalekých Únětic.Již nyní se všichni těšíme na 1. kolo ZČHL, které se bude konat v sobotu 5.6.v Horní Lukavici a v neděli 6.6. v Seči.