Ženy - 2.6. Nekmíř ( ZCHL )

A k t u a l i t y

Opatovice a Radíkov

8. července 2009 v 22:57 | Petr
Ve dnech 27. a 28.června byly závody v Opatovicích a Radíkově. Po společné domluvě jsme se rozhodli, že okusíme Extraligu. Bohužel s námi nemohli jet kluci Balvínů, poněvadž ty byli na svatbě své sestřenice. Takže
v družstvu nás zastoupili kluci z jiných týmů. Za Zdendu (Gyrila) běžel Pavel Duchek (SDH Malinec) a za Lubana Vašek Cibulka (SDH Vřeskovice),který se postaral i o dobro náladu a zábavu.Ještě v pátek jsme dali trénink. Provedli jsme 4 útoky s docela pěknými časy.

Domluvili jsme si v hospodě při pivku,kdy v sobotu vyrazíme a nějakou tu taktiku. Ráno bylo hned. V 5 hodin už jsme všichni čekali u naší hasičárny. Věci jsme urovnali do auta,vozíku a po pátý hodině vyrazili směr Praha a po D1 na Brno. U Jihlavy nás předjíždí kamarádi hasiči z Uherec. Cesta docela šla až na tu panelovou (cestu). Během cesty nám dávají vědět kámošky z Chrášťan,že závody v Opatovicíh nejsou,že jsou přemístěny do nedaleké vsi Buškovice, protože v Opatovicích bylo hřiště zaplaveno vodou. Již v 10:15 jsme v krásném areálu tamních sokolů. Byl zde krásný povrch. Zaplatili jsme startovné a šli poklábosit s Uhereckejma. Na soutěž se dostavilo 56 družstev mužů a 15 družstev žen. Kluci z Uherec šli se startovním číslem 22 a dali čas 17,27 což jim stačilo na 3 příčku. My šli z 49 místa,ale bohužel se žádným časem, protože Rosťa nedal koš. I když nás to mrzelo, bavili jsme se dál. Fandili jsme děvčatům z Chrášťan. I tím se útok také moc nevydařil. Po závodech a vyhlášení výsledků jsme vyrazili společně s Chrášťanskýma do Radíkova. Zde byl také krásný sportovní areál. Areál se začal plnit auty a stany se závodníky. I když auta měly zde problémy s mokrým povrchem. Postavili jsme velký stan, poněvadž jsme vegetili po oba dva dny s kamarádkami z Chrášťan. Byl to bezva večer. Malinko se pilo, tancovala a tulilo se k sobě :o). Ráno jsme se všichni našli. Závody začínají již v 9 hodin. Rychle běžíme zaplatit startovné. Pozorujeme ostatní týmy při požárním útoku a fandíme. Kluci z Uherec jdou opět 22.

Čas byl bohužel 18,95, takže dnes jsou bez bodu. Popřejí nám hodně štěstí a odjíždí domů. My jdem na start 48 a to štěstí takové velké nebylo, poněvadž nám opět jako v Seči - nešla mašina. Takže za pomoci Chrášťanských děvčat,které nám svoji mašinu půjčily jsme udělali čas 18,65. Obsadili jsme tímto časem 19. místo. Děvčata z Chrášťan bohužel mají opět smůlu, zakončují s časem 35,00.Po závodech opět balíme věci a vyrážíme k domovu. Cesta utíká, skoro všichni spí jen řidič se musí soustředit na cestu. Do Únětic přijíždíme v 20.15 a to se ještě stavíme za klukama Balvínojc,abychom jim povyprávěli, jaký to bylo. V hasičárně zaparkujeme, vyndáváme věci a všichni se těší na domácí koupel a hlavně spánek.

Chci poděkovat klukům, co za nás běželi a Venovi a děvčatům z Chrášťan za půjčení stroje. Takže dík a těšíme se na příští závody snad se uvidíme v Květinově a Sedlejově!